TeleflexGFI Fun ClubLPG Dönüşümü (Genel)LPG Hakkında Bilmedikleriniz/Öğrenmek İstediklerinizYeni Nesil Toyota corolla araçlara TeleflexGFI uyumu
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni Nesil Toyota corolla araçlara TeleflexGFI uyumu  (Okunma Sayısı 10553 defa)
ŞENOL
Er

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 17, 2009, 03:55:44 ÖS »

İyi çalışmalar,
2010 Model Toyota Corolla 1.6 benzinli 124 beygir araç aldım ve aracıma LPG dönüşüm yaptırmak istiyorum. Kafama takılan bazı sorular var, yardımcı olursanız sevinirim.
*Yeni Nesil Toyota Corollara TeleflexGFI  LPG dönüşü yapılabiliyor mu?
*Yapılıyorsa uyum sorunu yaşar mıyım?
* Motor arıza lambası yakar mı?
*Daha önceki aracımda kullandığım LPG kitin(Zavolli marka) 36.000 km sonra enjektörleri arızalandı. TeleflexGFI' nin enjektör ömrü nedir acaba?. Arkamıza bakmadan 100-150 bin km binebilir miyiz?
Teşekkürler.
diyalog
Administrator
Er
Çevrimdışı Çevrimdışı

diyalog@hotmail.com
Üyelik Bilgileri Site E-Posta
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2009, 03:35:06 ÖS »

Merhaba Şenol Bey,
Sorularınıza kısaca yanıt vermek istiyorum :

* TeleflexGFI yeni nesil Toyota Corolla aracınıza birebir uyumlu bir sistemdir. Makine Mühendisleri Odası kitaplarında da en son nesil LPG/CNG Sistemi olarak gösterilmiştir. (TMMOB III. LPG / CNG Kongresi ve Sergisi Bildiriler Kitabı Sayfa 25 ve 131)

* Montaj sonrası hiçbirşekilde uyum sorunu yaşamazsınız. Aracınız benzinli halinde nasıl çalışıyorsa, LPG deykende aynı şekilde çalışacaktır.

* Motor arıza lambanız yanmaz. Arıza lambanız, göstergedeki ampul çıkartılarak veya oksijen sensörüne farklı aparatlar takılarak söndürülme işlemi kesinlikle yapılmaz. Doğru bir kalibrasyon sonrasında motor arıza lambası yanmaz.

* TeleflexGFI' nın enjektörleri yaklaşık 500 milyon defa açılıp kapanma ömrüne sahiptir. Bu da ortalama 400 bin km. ye tekabül etmektedir. Ürünümüz 3 Yıl / 100 bin km. garanti kapsamındadır.

Teşekkürler..

" Ya kırmızı gülden ayrı yaşamalı ya da dikenin acılarını hoş görmeli. "
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: